W tym roku wydział humanistyczno – artystyczny Uniwersytetu w Huddersfield ogłosiło zwycięzców kursu Interior Design BA(Hons). Interior Design BA(Hons) skupia się na estetycznych i funkcjonalnych aspektach projektowania wnętrz. Projektowanie wnętrz z Interior Design Ba(Hons) ma na celu rozwinięcie wyobraźni i zachęcić uczestników do rozważań na temat tego, czym projektowanie wnętrz może być w przyszłości.
W trakcie trwania kursu studenci dostali szansę na użycie swoich umiejętności w praktyce. Doświadczenie zdobyte podczas pracy ze studiami designu podnosi kwalifikacje studentów i pomaga im w rozwoju kariery. Nacisk na rozwój kreatywności studentów pozwala na poszerzanie granic i odkrywanie nowych możliwości.
22 Degrees, Paccelli Sowerby
Celem tego projektu jest umożliwienie młodszym klientom próbowanie wina. Budynek prezentuje świeżą ideę baru, gdzie młodzi klienci będą mogli spróbować wina w nieformalnym otoczeniu. Wykreowana przestrzeń zbliża ludzi do naturalnie tworzonego wina poprzez pokazywanie procesu produkcji w ciekawy i praktyczny sposób. Poza samym próbowaniem wina uczestnikom proponuje się branie udziału w quizach, bezkontaktowy sklep z winem oraz dach z tarasem.
Millennium, Adam Kendall
Milenialsi i młodsze pokolenia spędzają znaczną część czasu przed ekranami telefonów i komputerów. Przestrzeń w Millenium jest wypełniona technologią, która ma dać każdemu użytkownikowi wyjątkowe doświadczenie. Luksusowe bary i restauracje są głównie nastawione na starszą, zamożną klientelę. Jednak młode pokolenie jest w ciągłym ruchu i ciągłym kontakcie ze światem. Technologia użyta przy tworzeniu Millenium ma za zadanie stworzenie przestrzeni, która jest przyjazna i nowoczesna.
Re – Fashioned, Heather Martin
Przemysł modowy nie poddaje recyklingowi materiały, które się nie sprzedały. Takie działanie przyczynia się do pogorszenia sytuacji klimatycznej na ziemi. Rozwiązaniem tego problemu ma być zatrudnie artysów, którzy specjalizują się w up – cyclingu. Up – cycling polega na przetwarzaniu nieużywanych materiałów na dobra luksusowe. Wiele osób sceptycznie podchodzi do kupowania rzeczy z drugiej ręki. Zatrudnienie artystów trudniących się up – cyclingiem i danie im przestrzeni do tworzenia ma na celu zredukowanie ilości wyrzucanych materiałów i podniesienie jakości tworzonych produktów.
Sip + Sculp, Alyssia Hanson
Projekt Sip + Sculp tworzy przestrzeń, gdzie klienci mogą się zrelaksować i przełamać bariery otaczające zdrowie psychiczne. Wnętrze ma inspirować, stworzyć przyjazne i pozytywne środowisko do tworzenia relacji interpersonalnych. Wpływa na aranżacje miał nurt “slow living movement” (powolne życie) i dwa słowa kluczowe: balans oraz uniesienie. Klienci są zachęcani do odłożenia telefonów, aby móc skupić się na kreowaniu rzeźb z gliny.
New Horizons Club House, Amy Rigby
Przestrzeń, którą zapewnia New Horizons Club House daje dostęp do zdigitalizowanej bazy książek i stanowisk do nauki. Jest to miejsce, gdzie osoby starsze mogą rozwijać swoje zainteresowania i poznawać nowe horyzonty. Niestety, wiele osób po przejściu na emeryturę żałuje, że nie mogły spróbować nowych zainteresowań, gdy byli młodzi. New Horizons daje możliwość na poznanie zdigitalizowanego świata, poznanie nowych ludzi i rozwój nowych nowych umiejętności.
-
Design7/10 Dobry
-
Funkcjonalność7/10 Dobry
-
Wykonanie8/10 Bardzo dobry