Wyposażenie klasycznej restauracji

Głównymi składnikami dań są owoce morza i ryby.

Le Clocher Penché to bistro znajdujące się mieście Québec (Kanada). Specjalizuje się w kuchni francuskiej i Québécois (tradycyjna kuchnia lokalna). Głównymi składnikami dań są owoce morza i ryby. Swoją działalnością wspierają lokalnych producentów żywności. Menu odzwierciedla postawę restauracji i jej wartości, czyli serwowanie pysznych i prostych dań. Dynamiczny i przyjazny zespół czeka na podzielenie się swoją miłością do jedzenia.

Źródło: appareilarchitecture.com

Le Clocher Penché – w sercu dawnego banku

Budynek, w którym znajduje się restauracja, dawniej był siedzibą banku przy ulicy Rue Saint – Joseph E. Powstanie banku datuje się na rok 1916. Zachowano oryginalną podłogę i listwy z tego okresu. Właściciele chcieli zmienić charakter restauracji i dopasować go do podawanych przez nich potraw. Klasyczna atmosfera pozostała, a do niej włączono nowoczesne elementy wystroju takie, jak oświetlenie i pokryte lastrykiem stoły oraz skórzane kanapy. Okna wpuszczają obfite ilości światła, które podkreślają drewniane ramy.

Źródło: appareilarchitecture.com

Kuchnia jest otoczona ciemnozieloną szklaną strukturą, która wskazuje na to, że jest ona sercem restauracji. Wokół niej zasiadają goście i dzięki temu mogą podziwiać kucharzy przy pracy. Wnętrze przyswaja swój nordycki charakter za pomocą palety palety barw. Ciemna zieleń miesza się z akcentami pomarańczowego drewna i odcieniami brązu. Łazienki umieszczono w dawnym skarbcu. Właścicielom zależało na stworzeniu różnych stref w restauracji, aby klienci zdobyli nowe doświadczenie w zależności od tego, gdzie by siedzieli.

APPAREIL Architecture 

APPAREIL Architecture to kanadyjskie studio architektoniczne z siedzibą w Montrealu. Celem studia jest tworzenie przyjaznych przestrzeni mieszkaniowych i komercyjnych. Aranżacje wnętrz są nowoczesne i lśniące – inspirowane skandynawskimi korzeniami architektów. Projekty APPAREIL Architecture ukazują zaangażowanie w znalezieniu równowagi między nowoczesnością a tradycją. Dzięki temu mogą tworzyć wysokiej jakości spersonalizowane wnętrza.

Źródło: appareilarchitecture.com

  • Design
    9/10 Rewelacyjny
  • Funkcjonalność
    9/10 Rewelacyjny
  • Wykonanie
    8/10 Bardzo dobry
9/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Łączeniu vintage’ u i nowoczesności w aranżacji wnętrz

Następny post
Most 3d w przygotowaniach do montażu

Budowa mostu 3D w Amsterdamie

Powiązane posty

Japońska restauracja w sercu Brazylii

Colectivo de Arquitetos to brazylijskie studio architektoniczne z siedzibą w Sãn Paulo. Zostało założone w 2009 roku przez Guile Amadeu i Rodrigo Lacerda. Głównym zainteresowaniem studia jest rozwój projektów architektonicznych, projektów miast, renowacja historycznych budynków i architektura krajobrazu. Z działania na różnych polach wyniknęło wiele kolaboracji z innymi wykwalifikowanymi architektami i opracowywanie nowych projektów. W 2014 zainaugurowało otwarcie nowego studia w Aracaju.
Więcej

Zaskakująca kawiarnia z żółtym wnętrzem

Ponad dwadzieścia lat temu, Craig Robins - mieszkaniec Miami - dojrzał rodzący się potencjał w Miami Design District i powoli zaczął wykupywać obiekty i parcele w okolicy. Jego celem było ożywienie zapomnianej części miasta. Osiągnął to dzięki transformacji w niezwykłą, kreatywną społeczność za pomocą niebywałym projektom architektonicznym. Ta wizja sąsiedztwa została zrealizowana. W dystrykcie znajdują się takie instytucje kulturalne, jak ICA Miami, de la Cruze Collection i Locust Projects.
Więcej