Pierwszy sklep Google

Otwarcie pierwszego stacjonarnego sklepu Google w NY

17 czerwca 2021 przy 76 Ninth Avenue w Nowym Jorku (dzielnica Chelsea na Manhattanie) otwarto pierwszy stacjonarny sklep Google. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko fanów nowoczesnych technologii, ale także miłośników designu. Wszyscy byli mocno zaintrygowani, jakie rozwiązania w swoim sklepie wprowadzi potentat branży.

Lider nowych technologii

Sklep detaliczny Google’a ma niespełna 470 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni jednak nie ma wiele z klasycznego salonu firmowego. Można w nim oczywiście kupić chociażby nowy telefon, czy słuchawki, ale nie jest to ścisła przestrzeń sprzedażowa. Jego druga twarz to, określenie stworzyli sami twórcy sklepu, “eksplorator”. Na miejscu można samodzielnie przetestować wprowadzone rozwiązania. Nie brakuje elementów interaktywnych, takich jak wystawa pozwalająca na wypowiedzenie zdania i równoczesne przetłumaczenie go na 24 języki przy użyciu Google Translate. Przygotowano także zaciemniony pokój, który umożliwia przetestowanie trybu Night Sight obecnego w telefonach Pixel. To nie tylko miejsce zakupu urządzeń, ale także szansa na skonsultowanie się z ekspertami, przestrzeń do organizacji warsztatów i innych wydarzeń.

Samo wnętrze jest zachowane w stonowanych, naturalnych kolorach, które są tylko tłem dla przebogatych nowoczesnych technologii. Nie brakuje w nim wygodnych miejsc, na których można usiąść i samodzielnie przetestować produkty. Liczne pufy, blaty, krzesła i stoliki łatwo jest przemieszczać i dostosowywać. Przestrzeń podzielono zresztą na mniejsze pomieszczenia, przypisane konkretnym produktom. Ten zabieg sprawił, że powierzchnia nie jest przytłaczająca i łatwiej się jest w niej poruszać. Z zewnątrz zachwycają duże przeszklenia sklepu ograniczone industrialną kratownicą. Pasują do wyglądu historycznego budynku Chelsea Market. Okna sprawiają, że w środku jest jasno i schludnie. Tętniące życiem miasto dobrze komponuje się ze światem nowoczesnych technologii. Jasne meble, ściany i podłogi tylko gdzieniegdzie są przełamywane akcentami z czarnego metalu.

Sklep — miejsce spotkań

Niewątpliwą inspiracją (zdaniem niektórych — zbyt dużą) dla twórców sklepu stacjonarnego Google był ogromny sukces salonów Apple, do których przychodzi się nie tylko na zakupy, ale pełnią one już funkcję atrakcji turystycznych. Ciekawy jest powód samego wyboru umiejscowienia Google Store. To część kampusu miejskiego Chelsea, gdzie mieszka około 11 tysięcy pracowników korporacji. Otwarcie sklepu to naturalne podkreślenie obecności Google w tej części metropolii.  

Źródło: https://blog.google/products/devices-services/google-store-nyc-opening/
Fotograf: Paul Warchlol

Na razie w salonie obowiązują ograniczenia związane z Covid-19. Gigant z Mountain View podszedł do nich bardzo restrykcyjnie, co jest tym trudniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że salon otwarty jest na samodzielne testowanie i sprawdzanie możliwości technologii sygnowanych przez Google. Jeżeli sukces pierwowzoru okaże się faktem, już niedługo spodziewać się można otwarcia kolejnych takich punktów, być może także w Europie.

Nasza ocena projektu

Nasza ocena projektu
7 10 0 1
  • Design
    5/10 Średni
  • Funkcjonalność
    8/10 Bardzo dobry
  • Wykonanie
    9/10 Rewelacyjny
7/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Pomarańczowe liście na ziemi

Jesienna metamorfoza ogrodu: Praktyczne wskazówki na jesienne pielęgnowanie ogrodu

Powiązane posty
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Więcej
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Pizza to danie już klasyczne, ale wciąż można podawać ją na różne sposoby. Tym kluczem posługiwano się także podczas projektowania pewnej montrealskiej restauracji. ​​Jej właścicielem jest Anthony Gentile, spadkobierca znanej Café Gentile. Projekt jego pizzerii to połączenie hołdu oddanego dawnym wyrobom cukierniczym jego rodziny i wprowadzeniem kulinarnych możliwości w przyszłość.
Więcej