Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma – Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.

Czym są przestrzenie coworkingowe?

Mimo że to hasło brzmi dumnie i modnie, to nie wszyscy je od razu zrozumieją. Coworking z angielskiego możemy przetłumaczyć na współpracę lub pracę wspólną pracę. Przestrzeń coworkingowa to wynajmowanie powierzchni w biurze i dzielenia jej z innymi pracownikami. Z nich głównie korzystają freelancerzy i mali przedsiębiorcy. Osoby wynajmujące taką przestrzeń dzielą ze sobą otwartą przestrzeń i dostępny tam sprzęt.

Futurystyczny coworking space w centrum Ałmatów

Przestrzeń została zaprojektowana przez Damira Ussenova i jego zespół z Lenz Architects. Projekt łączy w sobie szarość betonu i wyrazisty pomarańcz. Niebieski, który jest częścią logo spółki, i pomarańczowy tworzą żywą kombinację barw. Wnętrze ze swoimi zaokrąglonymi kształtami i otwartym layoutem podąża za minimalistycznymi konwencjami. Panoramiczne okna wpuszczają maksymalną ilość światła słonecznego podczas dnia, a wieczorem i nocą dostarczają przepiękny widok śpiącego miasta.

Biurka są od siebie oddzielone za pomocą pomarańczowych płyt, które zapewniają użytkownikom prywatność i bezpieczny dystans podczas pracy. Pomieszczenia są dźwiękoszczelne, dzięki czemu wideokonferencje, spotkania i przeprowadzanie rozmowy telefoniczne nie będą zakłócone przez niechciane dźwięki z zewnątrz. Panele akustyczne montowane w salach konferencyjnych dają pełne poczucie prywatności podczas spotkań. W ośrodku znajdziemy też szafki dla pracowników, gdzie mogą przechowywać swoje rzeczy. 

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Obiekt jest otwarty do dyspozycji klientów przez całą dobę. Budynek jest zlokalizowany w samym centrum Ałmatów, co równa się z łatwym dotarciem do celu nawet, gdy nie posiadamy samochodu.

Zalety korzystania z przestrzeni coworkingowych

Przestrzenie coworkingowe są tak zaprojektowane, aby zwiększyć produktywność. Różne rodzaje stanowisk są dostosowane do różnych stylów pracy. Dzięki temu została zachowana struktura i ład panujący w biurze, ale nie zrezygnowano z wygody, która kojarzy nam się z pracą w domu. Przestrzenie coworkingowe pomagają w skutecznym oddzieleniu życia zawodowego od rodzinnego.

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Mimo że praca w domu wydaje się bardzo wygodnym sposobem na zarabianie to siedzenie w czterech ścianach szybko się na nas odbije. Poza tym, wideokonferencja przeprowadzona z biura ma o wiele bardziej profesjonalny charakter niż ta, którą spędziliśmy we własnej sypialni ze szczekaniem psa w tle.

Przestrzenie coworkingowe dzielą różne osoby z kompletnie odmiennych branż. W takim środowisku szybko nawiążemy potencjalne znajomości, rozbudzimy kreatywność lub zdobędziemy cenne wskazówki. Pracując w współdzielonej przestrzeni szybciej rozwiązujemy problemy i wpadamy na nowe ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Następny post
Roślina w zimowej scenerii

Jakie kwiaty i rośliny do ogrodu zimowego będą najlepsze?

Powiązane posty
Wnętrze cocktail baru

Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Portal Cocktails to bar koktajlowy, mieszczący się w Tucson, Arizona. Właścicieli starali się stworzyć otwartą i gościnną atmosferę. Poza tym, bracia Mark i Eric Erman, są właścicielami Ermanos Craft Beer and Wine Bar (restauracja z piwem rzemieślniczym i winem). Prace nad pomysłem rozpoczęły się w 2018 roku. Bracia otworzyli Portal Cocktails 29 lutego 2020 roku. Lokal o powierzchni 180 m² znajduje się przy N. Forth Ave w historycznej części Tucson.
Więcej
Wnętrze w stylu skandynawskim z elementami japońskimi

Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

TALO Studios to studio projektowania wnętrz zlokalizowane w Montrealu (Kanada). Założycielka studia - Tiina Vahtola ma ponad 15 lat doświadczenia w designie wnętrz. Zanim otworzyła swoją własną działalność pracowała nad ważnymi projektami w Vancouver. Jej skandynawskie pochodzenie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej projektach. Studio skupia się na tworzeniu przestrzeni związanych życiem, pracą i wellness, które są świadkami tworzenia się ludzkich relacji.
Więcej