Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma – Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.

Czym są przestrzenie coworkingowe?

Mimo że to hasło brzmi dumnie i modnie, to nie wszyscy je od razu zrozumieją. Coworking z angielskiego możemy przetłumaczyć na współpracę lub pracę wspólną pracę. Przestrzeń coworkingowa to wynajmowanie powierzchni w biurze i dzielenia jej z innymi pracownikami. Z nich głównie korzystają freelancerzy i mali przedsiębiorcy. Osoby wynajmujące taką przestrzeń dzielą ze sobą otwartą przestrzeń i dostępny tam sprzęt.

Futurystyczny coworking space w centrum Ałmatów

Przestrzeń została zaprojektowana przez Damira Ussenova i jego zespół z Lenz Architects. Projekt łączy w sobie szarość betonu i wyrazisty pomarańcz. Niebieski, który jest częścią logo spółki, i pomarańczowy tworzą żywą kombinację barw. Wnętrze ze swoimi zaokrąglonymi kształtami i otwartym layoutem podąża za minimalistycznymi konwencjami. Panoramiczne okna wpuszczają maksymalną ilość światła słonecznego podczas dnia, a wieczorem i nocą dostarczają przepiękny widok śpiącego miasta.

Biurka są od siebie oddzielone za pomocą pomarańczowych płyt, które zapewniają użytkownikom prywatność i bezpieczny dystans podczas pracy. Pomieszczenia są dźwiękoszczelne, dzięki czemu wideokonferencje, spotkania i przeprowadzanie rozmowy telefoniczne nie będą zakłócone przez niechciane dźwięki z zewnątrz. Panele akustyczne montowane w salach konferencyjnych dają pełne poczucie prywatności podczas spotkań. W ośrodku znajdziemy też szafki dla pracowników, gdzie mogą przechowywać swoje rzeczy. 

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Obiekt jest otwarty do dyspozycji klientów przez całą dobę. Budynek jest zlokalizowany w samym centrum Ałmatów, co równa się z łatwym dotarciem do celu nawet, gdy nie posiadamy samochodu.

Zalety korzystania z przestrzeni coworkingowych

Przestrzenie coworkingowe są tak zaprojektowane, aby zwiększyć produktywność. Różne rodzaje stanowisk są dostosowane do różnych stylów pracy. Dzięki temu została zachowana struktura i ład panujący w biurze, ale nie zrezygnowano z wygody, która kojarzy nam się z pracą w domu. Przestrzenie coworkingowe pomagają w skutecznym oddzieleniu życia zawodowego od rodzinnego.

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Mimo że praca w domu wydaje się bardzo wygodnym sposobem na zarabianie to siedzenie w czterech ścianach szybko się na nas odbije. Poza tym, wideokonferencja przeprowadzona z biura ma o wiele bardziej profesjonalny charakter niż ta, którą spędziliśmy we własnej sypialni ze szczekaniem psa w tle.

Przestrzenie coworkingowe dzielą różne osoby z kompletnie odmiennych branż. W takim środowisku szybko nawiążemy potencjalne znajomości, rozbudzimy kreatywność lub zdobędziemy cenne wskazówki. Pracując w współdzielonej przestrzeni szybciej rozwiązujemy problemy i wpadamy na nowe ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Następny post
Roślina w zimowej scenerii

Jakie kwiaty i rośliny do ogrodu zimowego będą najlepsze?

Powiązane posty

Instalacja DUCkT w Londynie

Czy możemy zaprojektować lepszy świat? Odpowiedź wydaje się prosta i brzmi twierdząco. Przecież od wieków robimy wszystko, żeby żyło nam się lepiej. Tworzymy, projektujemy i budujemy, żeby ułatwiać sobie codzienne życie, ale również sięgać po coraz więcej. Niestety cały czas skupiamy się tylko na sobie, nie zważając na to, jakie są konsekwencje naszych działań. Wszystko co tworzymy na coś oddziałuje – na ludzi, na środowisko, na naszą przyszłość.
Więcej
Wnętrze w stylu skandynawskim z elementami japońskimi

Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

TALO Studios to studio projektowania wnętrz zlokalizowane w Montrealu (Kanada). Założycielka studia - Tiina Vahtola ma ponad 15 lat doświadczenia w designie wnętrz. Zanim otworzyła swoją własną działalność pracowała nad ważnymi projektami w Vancouver. Jej skandynawskie pochodzenie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej projektach. Studio skupia się na tworzeniu przestrzeni związanych życiem, pracą i wellness, które są świadkami tworzenia się ludzkich relacji.
Więcej