Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma – Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.

Czym są przestrzenie coworkingowe?

Mimo że to hasło brzmi dumnie i modnie, to nie wszyscy je od razu zrozumieją. Coworking z angielskiego możemy przetłumaczyć na współpracę lub pracę wspólną pracę. Przestrzeń coworkingowa to wynajmowanie powierzchni w biurze i dzielenia jej z innymi pracownikami. Z nich głównie korzystają freelancerzy i mali przedsiębiorcy. Osoby wynajmujące taką przestrzeń dzielą ze sobą otwartą przestrzeń i dostępny tam sprzęt.

Futurystyczny coworking space w centrum Ałmatów

Przestrzeń została zaprojektowana przez Damira Ussenova i jego zespół z Lenz Architects. Projekt łączy w sobie szarość betonu i wyrazisty pomarańcz. Niebieski, który jest częścią logo spółki, i pomarańczowy tworzą żywą kombinację barw. Wnętrze ze swoimi zaokrąglonymi kształtami i otwartym layoutem podąża za minimalistycznymi konwencjami. Panoramiczne okna wpuszczają maksymalną ilość światła słonecznego podczas dnia, a wieczorem i nocą dostarczają przepiękny widok śpiącego miasta.

Biurka są od siebie oddzielone za pomocą pomarańczowych płyt, które zapewniają użytkownikom prywatność i bezpieczny dystans podczas pracy. Pomieszczenia są dźwiękoszczelne, dzięki czemu wideokonferencje, spotkania i przeprowadzanie rozmowy telefoniczne nie będą zakłócone przez niechciane dźwięki z zewnątrz. Panele akustyczne montowane w salach konferencyjnych dają pełne poczucie prywatności podczas spotkań. W ośrodku znajdziemy też szafki dla pracowników, gdzie mogą przechowywać swoje rzeczy. 

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Obiekt jest otwarty do dyspozycji klientów przez całą dobę. Budynek jest zlokalizowany w samym centrum Ałmatów, co równa się z łatwym dotarciem do celu nawet, gdy nie posiadamy samochodu.

Zalety korzystania z przestrzeni coworkingowych

Przestrzenie coworkingowe są tak zaprojektowane, aby zwiększyć produktywność. Różne rodzaje stanowisk są dostosowane do różnych stylów pracy. Dzięki temu została zachowana struktura i ład panujący w biurze, ale nie zrezygnowano z wygody, która kojarzy nam się z pracą w domu. Przestrzenie coworkingowe pomagają w skutecznym oddzieleniu życia zawodowego od rodzinnego.

Źródło: https://www.lenzarchitects.kz/

Mimo że praca w domu wydaje się bardzo wygodnym sposobem na zarabianie to siedzenie w czterech ścianach szybko się na nas odbije. Poza tym, wideokonferencja przeprowadzona z biura ma o wiele bardziej profesjonalny charakter niż ta, którą spędziliśmy we własnej sypialni ze szczekaniem psa w tle.

Przestrzenie coworkingowe dzielą różne osoby z kompletnie odmiennych branż. W takim środowisku szybko nawiążemy potencjalne znajomości, rozbudzimy kreatywność lub zdobędziemy cenne wskazówki. Pracując w współdzielonej przestrzeni szybciej rozwiązujemy problemy i wpadamy na nowe ciekawe pomysły.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Otwarcie nowego biura MSR Design w Minneapolis

Następny post
Słonecznikowa wioska z lotu ptaka

Słonecznikowa wioska – wizualizacja koncepcyjna osiedla przyjaznego dla środowiska

Powiązane posty
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Więcej