Niezwykłe kobiety, niezwykłe wnętrza

Za pomocą wzorów, kolorów i faktur różnych materiałów możemy opowiedzieć niesamowitą historię.

Ludzie od zawsze chcieli otaczać się pięknymi przedmiotami. Zazwyczaj dom kojarzy się nam z ostoją bezpieczeństwa, która chroni nas przed panującym na zewnątrz chaosem. Za pomocą wzorów, kolorów i faktur różnych materiałów możemy opowiedzieć niesamowitą historię. Od prostych i unitarnych po eleganckie i pełne przepychu. Dla wielu dom to nie twierdza, lecz wizytówka.

Źródło: patriciaurquiola.com/

Night Palm

Pierwszym studiem na liście jest kalifornijskie Night Palm z siedzibą w Los Angeles. Jego fundatorka, Tiffany Howell, w swoich projektach skupia się na kolorach i teksturach. Howell zanim zaczęła pracować jako projektanta wnętrz, zajmowała się fotografią i tworzeniem teledysków. Jej bogate życie zawodowe pozwala na znajdowanie inspiracji w wielu dziedzinach. Projektowane przez Howell wnętrza czerpią z bogatych palet kolorów rodem z lat 70. XX w. Miesza z nimi wyraziste tekstury, meble w stylu vintage i nowoczesne elementy, aby stworzyć nastrojowe i romantyczne wnętrza.

Źródło: www.nightpalm.com

Najczęściej używane materiały: aksamit, mosiądz, kamień, szkło akrylowe i wiklina. 

Tiffany Howell zaprojektowała wnętrza Malibu Beach House, Los Angeles; Beachwood Spanish Residence, Los Angeles; Paris – Texas residence, Los Angeles.

Cristina Celestino

Cristina Celestino to pochodząca z Włoch projektantka wnętrz. Po ukończeniu studiów w 2005 r., pracowała dla wielu ważnych studiów designerskich, gdzie skupiła się na architekturze i projektowaniu wnętrz. W 2011 r. otworzyła własne studio w Mediolanie. Uwagę do jej projektów przykuwa zacierająca się linia między starym i nowym. Jej desingny są wsparte dokładnym researchem, który pozwala na osiągnięcie sukcesu w łączeniu ze sobą geometrycznych form, mody i sztuki. Jej studio – Attico Design – współpracuje z włoskimi artystami i rzemieślnikami przy tworzeniu przykuwających elementów wystroju. 

Źródło: cristinacelestino.com

Najczęściej używane materiały: aksamitne obicia, materiały w pastelowych kolorach, materiały w różne wzory i mosiądz.

Jako architekt i designer, Celestino, głównie zajmuje się projektowaniem elementów wystroju dla osób prywatnych i firm. Jej najważniejsze projekty to: Tram Corallo, Milan Design Week 2018; Palazzo Avino Hotel, Ravello; Caffè Concerto Cucchi, Milan Design Week 2019 i 28 Posti restaurant, Milan.

Patricia Urquiola

Patricia Urquiola to hiszpańska projektantach i architektka, która wraz z parterem Alberto Zontone w 2001 r. założyła w Mediolanie własne studio – Studio Urquiola. Jej studio głównie zajmuje się projektowaniem wnętrz hoteli, showroomów i domów mieszkalnych. W swoich projektach, Urquiola stara się nawiązać osobistą relację z klientem. Jej głównym celem jest odnalezienie fundamentalnego elementu, który pozwala na odnalezienie i ustalenie relacji między człowiekiem a przestrzenią. Za pomocą nowoczesnej technologii i nowatorskich rozwiązań w każdym projekcie udaje jej się łamać ustalone konwenanse.

Źródło: patriciaurquiola.com

Najczęściej używane materiały: wzorzyste tkaniny, metal, dywany, kamień, marmur.

Najważniejsze projekty: dom Patrizi Morono, Udine; Missioni Store, Milan; Luisa Via Roma, Florence; Das Stue Hotel, Berlin; Villa Pliniana, Como.

  • Design
    10/10 Genialny
  • Funkcjonalność
    10/10 Genialny
  • Wykonanie
    10/10 Genialny
10/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Budowa hotelu Gołębiewski w pobierowie

Budowa Hotelu Gołębiewski w Pobierowie w cieniu skandalu

Następny post

Daj się zainspirować – czyli kilka przykładów pięknych wnętrz

Powiązane posty
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Pizza to danie już klasyczne, ale wciąż można podawać ją na różne sposoby. Tym kluczem posługiwano się także podczas projektowania pewnej montrealskiej restauracji. ​​Jej właścicielem jest Anthony Gentile, spadkobierca znanej Café Gentile. Projekt jego pizzerii to połączenie hołdu oddanego dawnym wyrobom cukierniczym jego rodziny i wprowadzeniem kulinarnych możliwości w przyszłość.
Więcej

Instalacja DUCkT w Londynie

Czy możemy zaprojektować lepszy świat? Odpowiedź wydaje się prosta i brzmi twierdząco. Przecież od wieków robimy wszystko, żeby żyło nam się lepiej. Tworzymy, projektujemy i budujemy, żeby ułatwiać sobie codzienne życie, ale również sięgać po coraz więcej. Niestety cały czas skupiamy się tylko na sobie, nie zważając na to, jakie są konsekwencje naszych działań. Wszystko co tworzymy na coś oddziałuje – na ludzi, na środowisko, na naszą przyszłość.
Więcej
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Więcej