Niezwykłe kobiety, niezwykłe wnętrza

Za pomocą wzorów, kolorów i faktur różnych materiałów możemy opowiedzieć niesamowitą historię.

Ludzie od zawsze chcieli otaczać się pięknymi przedmiotami. Zazwyczaj dom kojarzy się nam z ostoją bezpieczeństwa, która chroni nas przed panującym na zewnątrz chaosem. Za pomocą wzorów, kolorów i faktur różnych materiałów możemy opowiedzieć niesamowitą historię. Od prostych i unitarnych po eleganckie i pełne przepychu. Dla wielu dom to nie twierdza, lecz wizytówka.

Źródło: patriciaurquiola.com/

Night Palm

Pierwszym studiem na liście jest kalifornijskie Night Palm z siedzibą w Los Angeles. Jego fundatorka, Tiffany Howell, w swoich projektach skupia się na kolorach i teksturach. Howell zanim zaczęła pracować jako projektanta wnętrz, zajmowała się fotografią i tworzeniem teledysków. Jej bogate życie zawodowe pozwala na znajdowanie inspiracji w wielu dziedzinach. Projektowane przez Howell wnętrza czerpią z bogatych palet kolorów rodem z lat 70. XX w. Miesza z nimi wyraziste tekstury, meble w stylu vintage i nowoczesne elementy, aby stworzyć nastrojowe i romantyczne wnętrza.

Źródło: www.nightpalm.com

Najczęściej używane materiały: aksamit, mosiądz, kamień, szkło akrylowe i wiklina. 

Tiffany Howell zaprojektowała wnętrza Malibu Beach House, Los Angeles; Beachwood Spanish Residence, Los Angeles; Paris – Texas residence, Los Angeles.

Cristina Celestino

Cristina Celestino to pochodząca z Włoch projektantka wnętrz. Po ukończeniu studiów w 2005 r., pracowała dla wielu ważnych studiów designerskich, gdzie skupiła się na architekturze i projektowaniu wnętrz. W 2011 r. otworzyła własne studio w Mediolanie. Uwagę do jej projektów przykuwa zacierająca się linia między starym i nowym. Jej desingny są wsparte dokładnym researchem, który pozwala na osiągnięcie sukcesu w łączeniu ze sobą geometrycznych form, mody i sztuki. Jej studio – Attico Design – współpracuje z włoskimi artystami i rzemieślnikami przy tworzeniu przykuwających elementów wystroju. 

Źródło: cristinacelestino.com

Najczęściej używane materiały: aksamitne obicia, materiały w pastelowych kolorach, materiały w różne wzory i mosiądz.

Jako architekt i designer, Celestino, głównie zajmuje się projektowaniem elementów wystroju dla osób prywatnych i firm. Jej najważniejsze projekty to: Tram Corallo, Milan Design Week 2018; Palazzo Avino Hotel, Ravello; Caffè Concerto Cucchi, Milan Design Week 2019 i 28 Posti restaurant, Milan.

Patricia Urquiola

Patricia Urquiola to hiszpańska projektantach i architektka, która wraz z parterem Alberto Zontone w 2001 r. założyła w Mediolanie własne studio – Studio Urquiola. Jej studio głównie zajmuje się projektowaniem wnętrz hoteli, showroomów i domów mieszkalnych. W swoich projektach, Urquiola stara się nawiązać osobistą relację z klientem. Jej głównym celem jest odnalezienie fundamentalnego elementu, który pozwala na odnalezienie i ustalenie relacji między człowiekiem a przestrzenią. Za pomocą nowoczesnej technologii i nowatorskich rozwiązań w każdym projekcie udaje jej się łamać ustalone konwenanse.

Źródło: patriciaurquiola.com

Najczęściej używane materiały: wzorzyste tkaniny, metal, dywany, kamień, marmur.

Najważniejsze projekty: dom Patrizi Morono, Udine; Missioni Store, Milan; Luisa Via Roma, Florence; Das Stue Hotel, Berlin; Villa Pliniana, Como.

  • Design
    10/10 Genialny
  • Funkcjonalność
    10/10 Genialny
  • Wykonanie
    10/10 Genialny
10/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Nowatorskie studenckie projekty aranżacji wnętrz

Następny post

Wyjątkowe wyposażenie restauracji w Tajpej

Powiązane posty
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Więcej

Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma - Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.
Więcej