Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Wnętrze kawiarni

Ich usługi nie kończą się na projektowaniu wnętrz. Poza tym zapewniają konsultacje dla klientów, zamawianie mebli, poszukiwanie lokalizacji, pomoc dyrektora artystycznego i branding (tworzenie marki i utrwalanie jej istnienia w świadomości klientów). 

Projekt powstał w lokalu powierzchni 118 m², a cukiernię otwarto październiku 2020 roku. Cukiernia znajduje się w Mirdiff City Center – nowa galeria handlowa. Jego celem było stworzenie czystej i atrakcyjnej dla oka przestrzeni, która ma dopełniać szeroką gamę podawanych deserów.

Źródło: https://h2rdesign.com

Neutralność, funkcjonalność i słodycz

Projekt wnętrza skupia się na utrzymaniu go w neutralnych tonach z minimalistycznymi ilustracjami produktów inspirowanymi ręcznie robionymi japoński słodyczami. Paleta kolorystyczna sięga po odcienie szaroniebieskich kanap z beżowymi obramowaniami do talerzy w delikatnych odcieniach różu. Do wykonania dekoracji użyto microtopping (rodzaj betonu z dodatkiem polimeru, który wykorzystuje się do tworzenia np. podłóg), farbę z fakturą, drewno dębowe, stal szlachetną i czarną.

Wystrój łączy w sobie pastelowe kolory i drewniane meble z monochromatyczną, neutralną przestrzenią PLAIN. Jest harmonijny, przemyślany i jednocześnie świeży. H2R stworzyło proste logo z czytelnym napisem i połączyło je z pastelowymi tonami wnętrza. Nawet dekoracyjne lampy są utrzymane w odcieniach szarości. Inspiracja japońskimi deserami wyjaśnia prosty i minimalistyczny wystrój wnętrza. Kakigori (deser z kruszonego lodu polany syropem owocowym) dodało subtelne kolorowe elementy, a miód i naleśniki – subtelne beże.

Źródło: https://h2rdesign.com

Siatka, na której są przymocowane ilustracje przy wejściu, dodała industrialne elementy do wnętrza. W dobrze zagospodarowanej przestrzeni stalowe ramy stapiają się z pastelowymi barwami i drewnianymi meblami, co dodaje trójwymiarowości całej aranżacji. Wszystko to ma na celu przyciągnięcie uwagi klientów do sprzedawanych wyrobów. Razem z minimalistycznym logiem i stonowanymi kolorami tworzy spójną tożsamość marki. 

Ocena projektu

Ocena projektu
6 10 0 1
  • Design
    5/10 Średni
  • Funkcjonalność
    6/10 Niezły
  • Realizacja
    8/10 Bardzo dobry
6/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Projekt wyjątkowego domu przeznaczonego do oglądania zachodów słońca

Następny post

Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

Powiązane posty

Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma - Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.
Więcej