Syberyjska rezydencja o niepowtarzalnym stylu

Syberia nie wywołuje skojarzeń z żywymi kolorami i dobrą architekturą wnętrz, oddając pierwszeństwo raczej dzikiej przyrodzie. Jednak i ta rozległa rosyjska kraina potrafi zaskoczyć. Wszystko za sprawą ostatniego projektu Art House lokalnej projektantki wnętrz Eleny Rybalkiny.

Potęga artystycznego ducha

Sam projekt tego domu — galerii sztuki, powstał razem z zamieszkującą go rodziną artystów. Powierzchnia domu jest imponująca, dlatego nie zabrakło w nim przestrzeni dla odpowiedniego wyeksponowania zdjęć oraz obrazów. To miejsce, w którym mieszkają dzieci. Z tego powodu ściany stały się płótnem dla ich twórczego wyrażania się. Motyw swobodnego malarstwa jest zresztą obecny tutaj na każdym metrze. Kumulacja znalazła się w pracowni ceramicznej, gdzie jak opowiada sama projektantka, farba była po prostu wlewana do worków i rzucana o ścianę. Powstał efekt, którego nikt nie był w stanie zaplanować, a który przyciąga wzrok.

Podłoga z lastryko znalazła się w bardziej tradycyjnych miejscach w domu, takich jak sypialnia, czy kuchnia. Wzór nie jest jednak typowy, został zaprojektowany przez samą architektkę. W niektórych miejscach chłód lastryko przykryto dywanami w prowokacyjne wzory, które silnie kontrastują z geometrią. W salonie błyszczące podłogi pokryto farbą. W ten sposób powstało coś przypominające bardziej artystyczny squat niż typowy rodzinny dom. 

Źródło: https://interiordesign.net/projects/elena-rybalkina-designs-a-vibrant-siberian-residence-complete-with-art-studios/

Kuchnia nie jest duża, do tego utrzymana w ciemnej gamie barw za sprawą wykorzystania czarnych frontów mebli, które skontrastowane się z elementami z orzecha włoskiego. W palecie kolorów poza tym dominuje grafit i ultramaryna. Tło uzupełniają jeszcze nietknięte niczym bloczki betonowe oraz fragmenty cegieł. To tworzy ciekawą teksturę. Nic nie jest tu gładki i od linijki. 

Więcej światła i kolorów

Cały projekt artystka rozpoczęła od poszerzania okien, żeby wpuszczały jak najwięcej światła, którego na chłodnej Syberii brakuje. Dzięki temu w środku wcale nie jest ciemno.

W rezydencji są trzy galerii, a każda z nich przechodzi w kolejną. Przestrzeń jest więc bardzo mobilna i można ją dopasować do aktualnych okoliczności. Podkreślają to meble, które w razie potrzeby łatwo jest przestawić. Art House to płynna struktura, która na każdym kroku zaskakuje. Wszystkie elementy muszą mieć artystyczny charakter. Próżno szukać tu tradycyjnych mebli. Są jednak przy tym jak najbardziej wygodne i praktyczne. Z tego powodu zamieszkujący dom mieszkańcy mają też swoją przestrzeń do czytania albo relaksu. Na surowym tle meble o mobilnym charakterze mają szansę w pełni wybrzmieć. Ich przesadzony charakter świetnie odnajduje się w tym królestwie niespotykanych rozwiązań.

Źródło: https://interiordesign.net/projects/elena-rybalkina-designs-a-vibrant-siberian-residence-complete-with-art-studios/

Projekt Eleny Rybalkiny jasno potwierdza, że nawet na samej Syberii mariaż tego, co praktyczne z tym, co piękne, jest jak najbardziej możliwy. Bogactwo tego wnętrza staje się codzienną inspiracją dla zamieszkujących je artystów. Nie jest to przestrzeń wyjęta wprost z katalogu, ale przy tym bardzo dobra do mieszkania i wbrew pozorom — bardzo rodzinna. Rybalkina swój Art House opisuje jako komfortowy, funkcjonalny i jednocześnie prowokujący.

Nasza ocena

Nasza ocena
8 10 0 1
  • Design
    8/10 Bardzo dobry
  • Funkcjonalność
    8/10 Bardzo dobry
  • Realizacja
    9/10 Rewelacyjny
8/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Widok z lotu ptaka na wille w dżungli

Niezwykła willa w środku dżungli

Następny post

Niezwykły dom współgrający z naturą w środku meksykańskiej dżungli

Powiązane posty

Zaskakująca kawiarnia z żółtym wnętrzem

Ponad dwadzieścia lat temu, Craig Robins - mieszkaniec Miami - dojrzał rodzący się potencjał w Miami Design District i powoli zaczął wykupywać obiekty i parcele w okolicy. Jego celem było ożywienie zapomnianej części miasta. Osiągnął to dzięki transformacji w niezwykłą, kreatywną społeczność za pomocą niebywałym projektom architektonicznym. Ta wizja sąsiedztwa została zrealizowana. W dystrykcie znajdują się takie instytucje kulturalne, jak ICA Miami, de la Cruze Collection i Locust Projects.
Więcej

Japońska restauracja w sercu Brazylii

Colectivo de Arquitetos to brazylijskie studio architektoniczne z siedzibą w Sãn Paulo. Zostało założone w 2009 roku przez Guile Amadeu i Rodrigo Lacerda. Głównym zainteresowaniem studia jest rozwój projektów architektonicznych, projektów miast, renowacja historycznych budynków i architektura krajobrazu. Z działania na różnych polach wyniknęło wiele kolaboracji z innymi wykwalifikowanymi architektami i opracowywanie nowych projektów. W 2014 zainaugurowało otwarcie nowego studia w Aracaju.
Więcej