Daj się zainspirować – czyli kilka przykładów pięknych wnętrz

Nawet w dzisiejszych czasach, które nieubłaganie mkną na przód, nadal postrzegamy dom jako ostoję spokoju i bezpieczeństwa. Jednak nasze domy już dawno przestały spełniać rolę niezdobytej twierdzy, lecz to z nich kierujemy naszym całym życiem. Dzisiaj spełniają rolę naszej wizytówki, dlatego warto dobrze rozeznać w kwestii aranżacji wnętrz.

W Internecie można znaleźć całe mnóstwo zdjęć zaaranżowanych wnętrz. Jest to najłatwiejszy sposób na znalezienie inspiracji. Zanim zaczniemy rozmawiać z projektantem, warto znaleźć jakieś wnętrza, które się nam podobają. Najlepszym sposobem będzie przeglądanie profili profesjonalnych projektantów na portalach społecznościowych i czytanie pism lub blogów branżowych. Pod ich wpływem, praca nad wnętrzem stanie się o wiele łatwiejsza, nawet jeśli nie mamy w tym doświadczenia.

Designer Will Cooper’s NYC home

Alex Eagle Studio znajduje się w londyńskiej dzielnicy Soho. Swoim klientom oferuje kombinację gościnnej atmosfery i luksusowego domu z galerią sztuki z dynamizmem przestrzeni handlowej. W przedstawionym mieszkaniu znajdziemy mieszankę referencji, stylów i znalezisk – rezultat wielu profesjonalnych poszukiwań i zanurzenia się kronikach sztuki dekoracyjnej.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CXGJoBupZwu/

The Talbot Inn pub in Somerset

The Talbot Inn to tradycyjna karczma, która została założona w 1480 roku w historycznej miejscowości Mells w hrabstwie Somerset. Miejscowość znajduje się dwadzieścia minut od Bath i dwie godziny od Londynu. Wnętrze pubu jest przytulne, a bar dobrze zaopatrzony w lokalne piwo. Restauracja z grillem podaje bezpretensjonalne dania. Latem goście mogą korzystać z wybrukowanego patio i ogrodu.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CWp0BT5oGnH/

House in Los Angeles

Dom został zaprojektowany przez Romanek Studio Design. Ich wnętrza charakteryzują się inteligentnym i funkcjonalnym designem. Projekty harmonijnie balansują przestrzeń, wpływ wizualny na odbiorcę oraz utylitarność wnętrza. Zespół Romanek Studio Design jest kreatywny i zawsze wychodzi naprzód z nowymi, świeżymi pomysłami.

Żródło: thespaces.com

RUNO Hotel Provoo in Finland

Miejscowość Porvoo jest zlokalizowana w południowej Finlandii. Miasto jest znane ze swoich butików, urokliwych uliczek i małych kawiarenek. RUNO Hotel znajduje się w historycznej części miasta i został zaprojektowany przez Studio Joanna Laajsto. Od początku swojego istnienia, w budynku znajdował się bank, apartamenty, restauracje, sklepy, biura, kawiarnie i pierwsze w mieście kino. Po zakończeniu renowacji budynku w lecie 2021 otwarto RUNO Hotel.

Źródło: https://runohotel.com

Pierwsze piętro wita gości swoją komfortową atmosferą. Całe piętro ma otwarty plan, na którym znajduje się restauracja, bar i recepcja. Recepcja i lobby są połączone kontuarem z włoskiej trawertyny. Kolory są jasne i delikatne. Wnętrze hotelu zaprojektowano poprzez łączenie rustykalnych elementów i ciekawych elementów architektonicznych. Oryginalne elementy budynku odnowiono, aby prezentowały się w jak najlepszym stanie. Celem było zaprojektowanie wnętrza, którego nie można przypisać do jednego konkretnego stylu lub epoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Niezwykłe kobiety, niezwykłe wnętrza

Następny post

Wyjątkowe wyposażenie restauracji w Tajpej

Powiązane posty

Japońska restauracja w sercu Brazylii

Colectivo de Arquitetos to brazylijskie studio architektoniczne z siedzibą w Sãn Paulo. Zostało założone w 2009 roku przez Guile Amadeu i Rodrigo Lacerda. Głównym zainteresowaniem studia jest rozwój projektów architektonicznych, projektów miast, renowacja historycznych budynków i architektura krajobrazu. Z działania na różnych polach wyniknęło wiele kolaboracji z innymi wykwalifikowanymi architektami i opracowywanie nowych projektów. W 2014 zainaugurowało otwarcie nowego studia w Aracaju.
Więcej
Wnętrze z dominującymi drewnianymi elementami

Wyjątkowe “vintage” wnętrze z dominującym drewnem

Projekt pewnego apartamentu na Manhattanie był architektonicznym wyzwaniem ze względu na konieczność połączenia jego dużej przestrzeni z przytulnością, nie zapominając przy tym o praktycznych rozwiązaniach związanych z miejscem do przechowywania. Należy ono do adwokata, który preferuje dużą ilość drewna, a jednocześnie posiadał już część umeblowania, które należało sprytnie posadowić w tej przestrzeni.
Więcej