Pizza w salonie gier
Lokalna firma Atelier Zébulon Perron stworzyła wnętrze Gentile Pizza Parlor jako uhonorowanie dla wspomnień właściciela. Do środka wprowadzono więc między innymi elementy… salonu gier. Znajduje się tutaj na przykład automat Pac-man. Jest to wręcz niesamowity przykład ja można zaaranżować pizzerię.
Wnętrze pizzeri wspaniale podkreśla swoje ciepłe tony, dzięki czemu powstała atmosfera zachęcająca do spędzania w nim wielu godzin. Króluje estetyka retro. Złoto i brązy kojarzą się z przełomem lat 70. i 80. Wykorzystano cechy już posiadane przez restaurację, zabytkowe, którym nadano drugie życie. Te elementy to na przykład sufit składający się z rytmicznych metalowych listew, który przywrócony do świetności z lat osiemdziesiątych. Dodatkowo ten sam rytm ukośnych linii pokrywa podłogi i ściany, podkreślając przepływ gości. Jednocześnie sam układ stołów kojarzy się z typową pizzerią. Nie brakuje długiego baru, przy którym można usiąść, czy wysokich blatów pod oknami, idealnych na szybki posiłek.
Architekci w przypadku tego projektu pizzeri postawili na zestawienie nowych i starych materiałów, w tym marmurowych oraz winylowych blatów stołów, czy prefabrykowanych paneli drewnianych z podświetlanymi lustrami. Wiele przedmiotów udało się pozyskać z domowej kolekcji Anthony’ego Gentile’a, a także dzięki ogłoszeniom drobnym. Taki “pchli targ” był jednak przemyślany, bo cały czas wiedziano, jaki efekt chce się uzyskać.
Projekt Pizzeri z wnętrzem zwróconym w stronę gości
Paleta barw jest pozornie monochromatyczna, ale wzajemne oddziaływanie na siebie różnych faktur sprawia, że ożywa. Robi się intrygująca i zachęca do samodzielnego odkrywania. Projektanci cały czas mieli z tyłu głowy fakt, że projektują przede wszystkim przestrzeń użytkową. Dla zapewnienia bardziej intymnej atmosfery podczas spożywania posiłku, zastosowano na przykład bursztynowe szklane przegrody, idealnie sączące ciepłe światło. Na pierwszy plan wysuwają się wyraziste, szklane klosze w stylu vintage. Łazienka została naturalnie oddzielona od sali jadalnianej za sprawą wykorzystania chłodnych odcieni błękitu i zieleni. Ocieplają ją złote lampy.
Wnętrze miało być przede wszystkim przyjazne. Zrezygnowano z przepychu, niepasującego do prostego dania, jakim jest pizza. Klasyka w dawnym stylu broni się sama. Miało być nieco nostalgicznie, aby goście mogli się chociaż na chwilę przenieść w dawniejsze czasy swojej młodości. Jednocześnie wszystko zinterpretowano nowocześnie, dlatego wnętrze nie przypomina muzeum, jest dynamiczne. Gentile Pizza Parlor to z pewnością projekt bardzo oryginalny, wyróżniający się nie tylko na tle montrealskich restauracji.
Nasza ocena
Nasza ocena-
Design5/10 Średni
-
Funkcjonalność7/10 Dobry
-
Wykonanie9/10 Rewelacyjny