Charytatywny mural w samym centrum Warszawy

Przemierzając ulice miasta często mamy okazję natknąć się na niezwykłe dzieła sztuki jakimi są murale. Nie są to tylko ładne obrazki upiększające przestrzeń. Murale poruszają współczesne problemy, upamiętniają ważne wydarzenia i wspierają akcje charytatywne. Na początku 2021 roku w centrum Warszawy, tuż przy przystanku Metro Centrum, pojawił się nowy mural, wspierający kampanię społeczną Fundacji Rasowy Kundel.
Mural Fundacji Rasowy Kundel

Akcja ma wymiar nie tylko charytatywny, ale również edukacyjny. Fundacja Rasowy Kundel na co dzień udziela pomocy zwierzętom znajdującym się w potrzebie. Jednak nie tylko zwierzęta potrzebują wsparcia. Akcja ma nagłośnić problemy, z którymi borykają się psi podopiecznymi, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą możliwości wsparcia organizacji poprzez stałe wpłaty. 

Pies to przywilej

Kampania pod hasłem „Pies to przywilej!” powstała przy współpracy organizacji z marką Nice To Fit You oraz agencją Good Looking Studio. Fundacja, aby móc pomagać psom, potrzebuje pieniędzy. Organizowane od czasu do czasu zbiórki nie są w stanie pomóc wszystkim podopiecznym, a wspierają jedynie psy najbardziej potrzebujące i te wymagające natychmiastowej pomocy. Celem akcji jest rozpowszechnienie wpłat stałych, który bezpośrednio wpływają na codzienność wszystkich podopiecznych fundacji i mogą zapewnić stabilność i bezpieczeństwo organizacji. Bohaterami przedstawionymi na muralu są realni podopieczni Fundacji Rasowy Kundel, możemy tu zobaczyć m.in. Lupera, Majkiego czy Gucia. Pieski zostały sportretowane przez niezwykle empatycznych artystów: Magdę Magdziarz, Adama Biszewskiego oraz Janinę Tłuczkiewicz.

Mural Fundacji Rasowy Kundel
Źródło: Fundacja Rasowy Kundel

Poznaj Rasowego Kundla

Problem bezdomności wśród zwierząt w Polsce cały czas jest duży. W polskich schroniskach przebywa ponad 100 000 psów i niestety każdego roku trafiają tam kolejne. Często są to zwierzęta chore lub starsze, które szczególnie wymagają opieki i specjalistycznej pomocy weterynarza, a szansa na znalezienie dla nich domu jest niewielka. Odsetek adoptowanych psów to około 60%. Bardzo ważna jest więc edukacja społeczeństwa, uświadomienie, że pies to istota niezwykle wrażliwa, a człowiek jest za nią odpowiedzialny. Z bezinteresowną pomocą zwierzętom przychodzi na szczęście wiele fundacji i organizacji, a jedna z nich jest Fundacja Rasowy Kundel, która od 6 lat ratuje zwierzęta. Pomagają pokrzywdzonym psom, otaczają je troskliwą opieką i przygotowują do adopcji oraz szukają nowych, odpowiedzialnych domów. 

„Wiemy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i tych najmniejszych – w miastach i na wsiach, że pies to część grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku, zmienimy ten świat.” – mówi Dorota Perłowska, prezeska Fundacji Rasowy Kundel.

Mural Fundacji Rasowy Kundel
Źródło: Fundacja Rasowy Kundel

Partnerzy akcji

Akcję wsparła marka Nice To Fit You, która na co dzień zajmuje się komponowaniem i dostawą zbilansowanej diety dla swoich klientów. Jest to marka społecznie zaangażowana, nie jest im również obojętny los zwierząt. Firma dorzuciła swoją cegiełkę na początek akcji, ale planuje długofalowe wsparcie podopiecznych fundacji. Do tego samego będzie również zachęcać internetową społeczność i mieszkańców Warszawy. Pomoc przyszła również ze strony agencji kreatywnej Good Looking Studio, która zapewniła materiały malarskie oraz zadbała o miejsce reklamowe. Agencja zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem ręcznie malowanych reklam outdoorowych, murali artystycznych i grafik ściennych. Chętnie angażuje się też w projekty takie jak ten.

„Obecnie organizacja stara się pomagać szerzej i skuteczniej, a każda forma wsparcia – szczególnie ta cykliczna, jest dla niej na wagę złota. My bierzemy to sobie do serca i dorzucamy naszą cegiełkę – na dobry początek. Liczymy, że zainspirujemy do tego samego naszą internetową społeczność i mieszkańców Warszawy. Mural będzie można oglądać co najmniej do 15 lutego 2021 r.” – mówi Rafał Bartoszewicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Nice To Fit You.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Niezwykła instalacja zbudowana z ram okiennych i drzwi

Następny post

Kolorowe pawilony w Toronto

Powiązane posty
Widok z lotu ptaka na wille w dżungli

Niezwykła willa w środku dżungli

Projekt tej niesamowitej willi uczynił jej głównymi bohaterami wiatr i wodę. Nie dziwi więc jej nazwa: Xeelenja, co oznacza morską bryzę. Dom znajduje się w Meksyku, dokładnie w luksusowym Tulum Beach, a jego architektem jest Julio Sánchez Navarro. Projekt pochodzi z 2021 roku
Więcej
Słonecznikowa wioska z lotu ptaka

Słonecznikowa wioska – wizualizacja koncepcyjna osiedla przyjaznego dla środowiska

Współczesna architektura staje przed wyzwaniami, których jeszcze kilka lat temu nie było albo nie brano ich pod uwagę. Obecnie dużo większą wagę przywiązuje się do rozwiązań korzystnych dla środowiska naturalnego, niedrogich w utrzymaniu, po prostu przyjaznych dla swoich użytkowników. Czas lockdownu wyraźnie pokazał, jak istotne jest zapewnienie sobie samowystarczalnego domu.
Więcej
Central Park Tower z perspektywy ulicy

Czy wiesz jaki jest najwyższy lub najwęższy wierzowiec w Nowym Jorku?

Jedną z wizytówek Wielkiego Jabłka są jego drapacze chmur. Historia drapaczy chmur sięga końca XIX wieku, gdy w 1890 r. oddano do użytku World Building, który mierzył dumne 106 m. Mimo że nie był to pierwszy wieżowiec w mieście, była to pierwsza budowla, przewyższająca Kościół św. Trójcy (87 m.). World Building nie przetrwał do naszych czasów - został zburzony w 1955 r. na rzecz rozbudowy wjazdu na Brooklyn Bridge.
Więcej