Niezwykła instalacja zbudowana z ram okiennych i drzwi

Inspiracją jego projektów jest wyobraźnia dzieci, których spontaniczność i prostota w tworzeniu inspiruje artystę.

Federico Babina to włoski architekt, który od 1994 roku zajmuje się architekturą i grafiką. Żyje i pracuje w Barcelonie. Inspiracją jego projektów jest wyobraźnia dzieci, których spontaniczność i prostota w tworzeniu inspiruje artystę. Próbuje opisać świat za pomocą różnych technik i środków wyrazu. Nie chce być zaszufladkowany przez jeden styl czy technikę, ponieważ rysunek to obraz myśli, odczuć i emocji.

Źródło: https://federicobabina.com

Pawilon Lunette oknem na świat

Edilpiù już od 40 lat jest  wiodącym włoskim producentem okien i drzwi. Pawilon otwarto 17 czerwca 2021 roku. Do współpracy nad swoim najnowszym projektem zaprosili Federico Babinę. Projekt pawilonu Lunette skupił się na przedstawieniu i integracji nowych technologii wykorzystywanych przez firmę. Promowane “okna na świat” są częścią polityki firmy, która zakłada otwartość i stały związek między przestrzenią wewnątrz domu a światem zewnętrznym.

Źródło: https://thespaces.com/

Pawilon znajduje się w historycznej części miasta Lugo (region Ravenna) w północnych Włoszech. Ma na celu zachęcenie przechodniów do badania koncepcji okna, zaczynając od refleksji na temat elementów architektury, które ją tworzą. Babina zaznacza, że okna są “oczami architektury”. W ten sposób definiuje je jako możliwość przyglądania się życiu domowemu, które w niezwykły sposób potrafi uchwycić codzienne historie mieszkańców.

Otwarciu pawilonu towarzyszyła premiera dokumentu “Openings. Sguardi oltre il limite.” (Openings. Patrz poza limit.). Reżyserami filmu są Francesca Molteni i Mattia Colombo. Wraz z filmem podążamy drogą Via Emilia – jedną z najpiękniejszych dróg na świecie. Łączy ona ze sobą dwa końce wybrzeża w tym samym regionie. Bohaterami dokument są architekcji tacy, jak Alvaro Siza, Cino Zucchi i Alfonso Femia, fotograf – Guido Guidi,  sportowcy Andrea Stella i Davide Cassani, Rossella Miccio – zarządca do spraw kryzysowych oraz Raul Casadei – przedstawiciele regionu.

Źródło: https://thespaces.com/

Misz masz różnych technik i elementów

Pandemia nieodwracalnie zmieniła to, jak funkcjonujemy w codziennych przestrzeniach. Zmieniła nasz sposób postrzegania granic i dzielenia przestrzeni. Edilpiù, jako firma, chce reprezentować otwartość i nawiązać dialog poprzez ekspresyjny język architektury. Użycie różnych ram okiennych i framug pokazuje niecodzienne podejście do projektowania pawilonów.

Źródło: https://thespaces.com/

Pawilon najczęściej kojarzy się nam z małymi, eleganckimi budowlami, które stoją w zabytkowych parkach. Ich współczesna definicja odnosi się miejsc reprezentacyjnych krajów podczas wystaw lub EXPO. Dzięki użyciu do budowy Lunette fragmentów okien i drzwi, Babina, zastanawia się nad związkiem między wnętrzem domu a światem zewnętrznym. Osiągnął to dzięki projektowi, który jest zbudowany z samych okien. Do pawilonu, który przypomina mały dom, wiodą schody zabezpieczone siatką. Do jego wykonania użyto drewna w naturalnych odcieniach oraz desek pomalowanych na czarno i biało. Widzowie mogą wejść do instalacji i razem z wyobraźnią artysty badać związki między oknami a światem zewnętrznym. 

  • Design
    8/10 Bardzo dobry
  • Funkcjonalność
    8/10 Bardzo dobry
  • Wykonanie
    8/10 Bardzo dobry
8/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Rośliny w doniczkach

Rośliny odstraszające komary

Następny post
Mural Fundacji Rasowy Kundel

Charytatywny mural w samym centrum Warszawy

Powiązane posty
Neon z napisem "for the world"

Miejska betonoza, brak drzew na rynkach i upalne temperatury

Człowiek jest najbardziej ekspansywnym gatunkiem w historii naszej planety. Chcąc podporządkować sobie świat, żeby czuć się w nim jak najlepiej i zdobyć dla siebie jak najwięcej miejsca ciągle spycha inne gatunki na margines, a nawet sprawia, że kolejne gatunki wymierają, na co wpływ ma głównie postępująca wycinka lasów, coraz większe zanieczyszczenie i coraz szybsze globalne ocieplenie, z którymi gatunki inne niż człowiek nie mogą sobie poradzić.
Więcej