Łączeniu vintage’ u i nowoczesności w aranżacji wnętrz

Eklektyzm polega na łączeniu ze sobą elementów pozornie do siebie nie pasujących. Styl eklektyczny łączy w sobie tradycję i nowoczesność – mieszanka elementów zaczerpniętych z epok, które łączą się w spójną całość.

Eklektyzm polega na łączeniu ze sobą elementów pozornie do siebie nie pasujących. Styl eklektyczny łączy w sobie tradycję i nowoczesność – mieszanka elementów zaczerpniętych z epok, które łączą się w spójną całość. Kluczową rolę w eklektyzmie odgrywa wyczucie stylu i intuicja. To nie tylko łączenie kontrastujących ze sobą lub mebli z różnych epok. Poza tym możemy łączyć ze sobą faktury, materiały, dodatki i elementy wykończenia.

Źródło: flowerlane.com

Często sprawia wrażenie chaotycznego i pozbawionego smaku. Pomimo braku jasnych wytycznych zdecydować się na dominujący motyw w aranżacji, aby uniknąć wpadki. Kluczem do stworzenia spójnej aranżacji w stylu eklektycznym jest umiar, intuicja i harmonia.

Studio Duggan w skrócie

Tiffany Duggan to dyrektor Studi Duggan z siedzibą w Londynie. Po dziesięciu latach pracy z takimi publikacjami, jak Elle Decorations i Livingetc dało projektantce ogromne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie aranżacji wnętrz. W 2011 roku otworzyła swoje studio w Londynie. Studio Duggan specjalizuje się w aranżacji wysokiej klasy dla klientów prywatnych i komercyjnych.

Źródło: studioduggan.com

Wnętrza tworzone przez Duggan charakteryzują się kreatywnością, ponadczasowością z mistrzowskim zastosowaniem barw. Po stworzeniu swojego ostatniego projektu w Trove (Notting Hill) House & Garden Top 100 Interior Designers podzieliło się lekcjami udzielonymi przez projektantkę.

Kilka rad od Tiffany Duggan 

Wnętrza, które nie dają się podpiąć do specjalnego stylu, nie da się osiągnąć poprzez kupowanie gotowych zestawów meblowych z wystawy. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest mieszanie i nadzór tego procesu. Wiele elementów z drugiej połowy XX wieku świetnie wpasuje się do wystroju nowoczesnych wnętrz. Ważne jest, aby łączyć ze sobą skromniejsze elementy z tymi wyrazistymi. W ten sposób stworzymy coś zaskakującego, spójnego i przemyślanego.

Źródło: studioduggan.com

Dzięki takiemu stylowi urządzania, wnętrza sprawiają wrażenie jakby z czasem ewoluowały. Może to być abstrakcyjny obraz w klasycznym wnętrzu lub zmiana obicia kanapy. Początkującym poleca się zabawę światłem. Zastosowanie lamp w różnym stylu: Art Deco, kandelabry czy coś z początku lat dwutysięcznych nadadzą wnętrzu to poszukiwane “coś”. Światło to medium, które nie musi wpisywać się w ten sam styl, co reszta dodatków.

W pewnym sensie domy odzwierciedlają nas samych i powinny odzwierciedlać naszą osobowość. Podążanie za perfekcją charakteryzuje dzisiejsze społeczeństwo. Niestety jest to zgubny trend, który pozbawia wnętrza osobistych akcentów. Czyste, błyszczące powierzchnie i białe obicia można w bardzo łatwy sposób zabrudzić podczas korzystania z nich. Warto zainwestować w powierzchnie, które już nadgryzł ząb czasu. W ten sposób atmosfera w pomieszczeniach stanie się o wiele bardziej luźna i zrelaksowana. Jednak kupowanie tylko używanych mebli nie jest wystarczające. Czasami pomieszczenia potrzebują nowych elementów do wypełnienia pustej przestrzeni, np. kanapa, komody, obszerny dywan czy zestaw do jadalni.

Źródło: studioduggan.com

  • Design
    8/10 Bardzo dobry
  • Funkcjonalność
    9/10 Rewelacyjny
  • Wykonanie
    10/10 Genialny
9/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Nawadnianie terenów zielonych

Następny post

Wyposażenie klasycznej restauracji

Powiązane posty