Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

TALO Studios to studio projektowania wnętrz zlokalizowane w Montrealu (Kanada). Fundatorka studia – Tiina Vahtola ma ponad 15 lat doświadczenia w designie wnętrz.

Zanim otworzyła swoją własną działalność pracowała nad ważnymi projektami w Vancouver. Jej skandynawskie pochodzenie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej projektach. Studio skupia się na tworzeniu przestrzeni związanych życiem, pracą i wellness, które są świadkami tworzenia się ludzkich relacji.

Żródło: https://www.talostudios.ca/

Krótko o stylu skandynawskim i japońskim

Styl skandynawski jest dobrze zanany wielu Polakom. Zagościł w naszych domach i mieszkaniach za sprawą takich sklepów, jak Jysk czy IKEA. W stylu skandynawskim kolor biały stanowi bazę. Ważną rolę odgrywa tu światło, a kolor biały je najlepiej odbija i eksponuje. Ściany i sufit są pomalowane na biało, podłogi w jasnych kolorach lub białe. Przy wybieraniu materiałów stawia się na te pochodzenia naturalnego. Poza białym wykorzystuje się barwy w delikatnych pastelowych odcieniach, szarości i błękity. Mocne akcenty w postaci czerni lub czerwieni pojawiają się dopiero w dodatkach.

Podstawą stylu japońskiego są prostota i harmonia. Odzwierciedla się to w minimalistycznych wnętrzach, których głównymi środkami wyrazu są  lnia, forma, przestrzeń, światło i materiał. Dominuje biel i naturalne materiały. Wagę przywiązuje się do eliminowania zbędnych ścian wewnętrznych, aby utworzyć otwartą przestrzeń, w której możemy się swobodnie poruszać. Pragmatyzm redukuje przedmioty do ich podstawowych funkcji. W nim nie ma miejsca na przypadkowość – wszystko musi mieć swoje miejsce i zadanie.

Żródło: https://www.talostudios.ca/

Japanadi – mix stylów

Remontowany przez TALO Studios montrealski dom ma prawie 100 lat i mieści się na Grey Avenue. Projekt Japanadi ma na celu połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego. Oba te style łączy minimalizm, stonowane barwy prostota i pragmatyczność designu. Dla rodziny Tiiny Vahtoli było ważne przedsięwzięcie – dało to możliwość uhonorowania jej fińskiego pochodzenia.

Usunięto niektóre ze ścian, które dzieliły pomieszczenia, aby zaakcentować wysokie sufity i wprowadzić jak najwięcej naturalnego światła bez naruszania struktury. Elementy historyczne takie, jak kominek zostały odnowione i zaadaptowane do nowego wystroju. Z kolei kuchnię wyremontowano w całości. Salon i dawną jadalnię połączono w jedno duże pomieszczenie. Meble ustawione wokół kominka uwydatnia minimalistyczny wystrój całego domu. 

Układ typu open plan jest podzielony na różne strefy, gdzie każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Kuchnia jest głównym miejscem spotkań całej rodziny w ciągu dnia. Szafy zajmujące ściany korytarza pozwalają na utrzymanie porządku w domu. Eksponaty z kolekcji sztuki i rzeczy osobiste właściciela dodają kolorowych akcentów aranżacji. Styl skandynawski skupia się głównie na prostocie i funkcjonalności, a tym samym nie zapomina o komforcie domowników. Użycie neutralnych barw i drewna potęguje tą atmosferę.

Żródło: https://www.talostudios.ca/

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

Następny post

Projekt wyjątkowego domu przeznaczonego do oglądania zachodów słońca

Powiązane posty

Zaskakująca kawiarnia z żółtym wnętrzem

Ponad dwadzieścia lat temu, Craig Robins - mieszkaniec Miami - dojrzał rodzący się potencjał w Miami Design District i powoli zaczął wykupywać obiekty i parcele w okolicy. Jego celem było ożywienie zapomnianej części miasta. Osiągnął to dzięki transformacji w niezwykłą, kreatywną społeczność za pomocą niebywałym projektom architektonicznym. Ta wizja sąsiedztwa została zrealizowana. W dystrykcie znajdują się takie instytucje kulturalne, jak ICA Miami, de la Cruze Collection i Locust Projects.
Więcej