Projekt wyjątkowego domu przeznaczonego do oglądania zachodów słońca

Artyści upatrzyli sobie The Hamptons jako idealne miejsce do tworzenia. Dzisiaj, to jedno z miejsc, gdzie nieruchomości osiągają najwyższe ceny w całych Stanach Zjednoczonych.

The Hamptons znajdujące się na wyspie Long Island. Jest to grupa miejscowości między miasteczkami Southampton i East Hampton we wschodniej części Long Island. Na samym początku ich istnienia, mieszkańcy zajmowali się głównie rybołówstwem i uprawą roli.

Sag Harbor to miejscowość, która w XIX wieku była ważną przystanią w zatoce Gardiner.  Rozwój wielorybnictwa, sprawił że port w Sag Harbor zyskał na znaczeniu i w momencie swojej świetności posiadał większą flotę statków komercyjnych niż Nowy Jork. W 1789 roku mianowano go pierwszym portem, przez który wpływało się do Stanów Zjednoczonych. Jednak od końca XIX i na początku XX wieku, Sag Harbor stał się popularnym celem wakacyjnych podróży dla wielu nowojorczyków.

Źródło: https://archello.com/project/sag-harbor-2

Magia zachodów słońca

Nowojorskie studio architektoniczne Kevin O’Sullivan + Associates (w skrócie KOS + A) zaprojektowało niezwykły dom przeznaczony do oglądania zachodów słońca. Pomysłodawcami projektu byli właściciele działki w Sag Harbor, którzy odkryli niezwykły widok rozciągający się z ich posesji na zatokę.

Projekt skupia się na obserwacji wody i zachodów słońca ze strony północno – zachodniej. Design łączy ze sobą części wspólne oraz prywatne kwatery mieszkańców. Budynek jest otoczony drzewami, a niskie wzniesienie, na którym stoi dom, delikatnie obniża się w kierunku wody. Aby zmaksymalizować widoki prywatne sypialnie przeniesiono na pierwsze piętro. Mają one dostęp do tarasu widokowego. Takie działanie daje mieszkańcom więcej prywatności, a tym samym nie odcina ich od przepięknych widoków. Sypialnie gościnne są na praterze razem z salonem.

Źródło: https://archello.com/project/sag-harbor-2

Kuchnia i jadalnia skupiają się wokół betonowego kominka. Z salonu na patio wiodą drzwi przesuwne – stamtąd schodami dotrzemy do basenu. W piwnicy znajduje się garaż, przestrzeń magazynowa, sauna, siłownia i schowek dedykowany na sprzęt do połowu ryb. Podłogę wykończono wapieniami, dzięki czemu dom ma silną podstawę.

Pierwsze piętro pokryto tekiem i kontrastującym zwęglonym cederm. Wewnątrz ciemnym drewnem wyłożono ściany, sufity i podłogi. Z niego też wykonano meble. Kontrastuje to z jaśniejszymi kolorami i kamieniem użytym w wystroju łazienek oraz betonową podłogą w salonie.

Źródło: https://archello.com/project/sag-harbor-2

Dlaczego warto korzystać z naturalnych materiałów?

Naturalne materiały są trwałe, współgrają z naturą i pozytywnie wpływają na mikroklimat pomieszczeń. Są ponadczasowe i uniwersalne, dzięki czemu pasują do wielu aranżacji. Wśród nich wiodącą rolę pełni drewno. Jest wszechstronne: wyłożymy nim podłogę, wykonamy detale lub przeznaczymy na produkcję mebli. Drugi w kolejce jest kamień. Za jego pomocą wyłożymy ściany lub podłogi. Na rynku są też dostępne meble (np. stoły) lub zlewy zespolone z blatem. Najczęściej wykorzystywanymi kamieniami są granit, marmur, piaskowiec, łupek i trawertyn.

Nasza ocena

Nasza ocena
8 10 0 1
  • Design
    8/10 Bardzo dobry
  • Funkcjonalność
    8/10 Bardzo dobry
  • Wykonanie
    8/10 Bardzo dobry
8/10
Total Score
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Sunseeker – Nowatorski projekt latarni zasilanej energią słoneczną

Następny post
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

Powiązane posty
Turova Tower w Belgii

Turova Tower w Belgii – nowoczesny parking podziemny w centrum miasta

W 2018 roku ukończono budowę Turnova Tower. Budowla znajduje się w mieście Turnhout przy głównym rynku “Grote Markt”. Turnova to nowe tętniące życiem osiedle w centrum Turnhout t. Autorem projektu jest studio B - architecten, a został wykonany na zlecenie Heeren Group. Budynek wznosi się na wysokości 75 m i zajmuje powierzchnię 21 400 m². W 2018 roku projekt zdobył nagrodę FEBE Elemnts Awards w kategorii “Prefabrykaty w budynkach”.
Więcej