Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Portal Cocktails to bar koktajlowy, mieszczący się w Tucson, Arizona. Właścicieli starali się stworzyć otwartą i gościnną atmosferę. Poza tym, bracia Mark i Eric Erman, są właścicielami Ermanos Craft Beer and Wine Bar (restauracja z piwem rzemieślniczym i winem). Prace nad pomysłem rozpoczęły się w 2018 roku. Bracia otworzyli Portal Cocktails 29 lutego 2020 roku. Lokal o powierzchni 180 m² znajduje się przy N. Forth Ave w historycznej części Tucson.
Wnętrze cocktail baru

Niezwykła atmosfera, niezwykłe koktajle

Menu zawiera siedem autorskich koktajli i siedem znanych współczesnych klasyków, np. Pornstar Martini, Kentucky Buck i Oaxaca Old Fashioned. Celem było wykreowanie intymnej i komfortowej przestrzeni. Do kolaboracji nad projektem zaproszono Roba Paulusa, Ryana Trayte i Kennetha Lowe’a z Saywells Design (bracia współpracowali z tym studiem nad projektem restauracji Ermanos).

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Aby stworzenie takiej przestrzeni powiodło się, Paulus i Lowe wpadli na pomysł, żeby wnętrze zbudować na kształt sterowca. Do świata niezwykłych koktajli przenosi nas podświetlany witraż z motywem portalu, dzielący wystawę alkoholi na dwie części. Mimo że wejście do baru wygląda dość onieśmielająco, jakbyśmy potrzebowali hasła dostępu, aby się dostać, wystarczy przekroczyć próg i zanurzyć się w niezwykłej atmosferze.

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Portal do świata autorskich koktajli

Po otwarciu w lutym 2020 roku i natychmiastowym zamknięciu z powodu pandemii już po kilku miesiącach, bar, na nowo otworzył się dla gości. Portal to z reguły coś, co przenosi nas do zupełnie innej rzeczywistości. Według jednego z autorów projektu, Roba Paulusa, wnętrze Portal Cocktails ma za zadanie celebrować relacje międzyludzkie.

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Okna wychodzące na wschód tworzą eleganckie tło dla półek pełnych alkoholu. Już istniejące lustrzane okno przerobiono na okular, odbijający wnętrze lokalu. Ten zabieg sprawił, że zakrzywiona przestrzeń wydaje się nieskończona. Podświetlane półki z alkoholami witają gości i prowadzą do wnętrza iluminowanego przez nastrojowe światła LED. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Wnętrze w stylu skandynawskim z elementami japońskimi

Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

Następny post

Sunseeker – Nowatorski projekt latarni zasilanej energią słoneczną

Powiązane posty

Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma - Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.
Więcej
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Pizza to danie już klasyczne, ale wciąż można podawać ją na różne sposoby. Tym kluczem posługiwano się także podczas projektowania pewnej montrealskiej restauracji. ​​Jej właścicielem jest Anthony Gentile, spadkobierca znanej Café Gentile. Projekt jego pizzerii to połączenie hołdu oddanego dawnym wyrobom cukierniczym jego rodziny i wprowadzeniem kulinarnych możliwości w przyszłość.
Więcej