Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Portal Cocktails to bar koktajlowy, mieszczący się w Tucson, Arizona. Właścicieli starali się stworzyć otwartą i gościnną atmosferę. Poza tym, bracia Mark i Eric Erman, są właścicielami Ermanos Craft Beer and Wine Bar (restauracja z piwem rzemieślniczym i winem). Prace nad pomysłem rozpoczęły się w 2018 roku. Bracia otworzyli Portal Cocktails 29 lutego 2020 roku. Lokal o powierzchni 180 m² znajduje się przy N. Forth Ave w historycznej części Tucson.
Wnętrze cocktail baru

Niezwykła atmosfera, niezwykłe koktajle

Menu zawiera siedem autorskich koktajli i siedem znanych współczesnych klasyków, np. Pornstar Martini, Kentucky Buck i Oaxaca Old Fashioned. Celem było wykreowanie intymnej i komfortowej przestrzeni. Do kolaboracji nad projektem zaproszono Roba Paulusa, Ryana Trayte i Kennetha Lowe’a z Saywells Design (bracia współpracowali z tym studiem nad projektem restauracji Ermanos).

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Aby stworzenie takiej przestrzeni powiodło się, Paulus i Lowe wpadli na pomysł, żeby wnętrze zbudować na kształt sterowca. Do świata niezwykłych koktajli przenosi nas podświetlany witraż z motywem portalu, dzielący wystawę alkoholi na dwie części. Mimo że wejście do baru wygląda dość onieśmielająco, jakbyśmy potrzebowali hasła dostępu, aby się dostać, wystarczy przekroczyć próg i zanurzyć się w niezwykłej atmosferze.

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Portal do świata autorskich koktajli

Po otwarciu w lutym 2020 roku i natychmiastowym zamknięciu z powodu pandemii już po kilku miesiącach, bar, na nowo otworzył się dla gości. Portal to z reguły coś, co przenosi nas do zupełnie innej rzeczywistości. Według jednego z autorów projektu, Roba Paulusa, wnętrze Portal Cocktails ma za zadanie celebrować relacje międzyludzkie.

Źródło: https://www.portalcocktails.com

Okna wychodzące na wschód tworzą eleganckie tło dla półek pełnych alkoholu. Już istniejące lustrzane okno przerobiono na okular, odbijający wnętrze lokalu. Ten zabieg sprawił, że zakrzywiona przestrzeń wydaje się nieskończona. Podświetlane półki z alkoholami witają gości i prowadzą do wnętrza iluminowanego przez nastrojowe światła LED. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Sunseeker – Nowatorski projekt latarni zasilanej energią słoneczną

Następny post
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

Powiązane posty
Pierwszy sklep Google

Otwarcie pierwszego stacjonarnego sklepu Google w NY

17 czerwca 2021 przy 76 Ninth Avenue w Nowym Jorku (dzielnica Chelsea na Manhattanie) otwarto pierwszy stacjonarny sklep Google. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko fanów nowoczesnych technologii, ale także miłośników designu. Wszyscy byli mocno zaintrygowani, jakie rozwiązania w swoim sklepie wprowadzi potentat branży.
Więcej
Wnętrze kawiarni

Minimalistyczna cukiernia w sercu Dubaju

H2R Design to nowoczesne studio designu z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma ta wygrała wiele nagród z dziedziny aranżacji wnętrz. Swoją działalność skupiają w Londynie i Dubaju. Główną misją studia jest tworzenie kreatywnych przestrzeni z duszą. Studio specjalizuje się w tworzeniu projektów dla branży gastronomicznej, handlu detalicznego i korporacji.
Więcej