Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

TALO Studios to studio projektowania wnętrz zlokalizowane w Montrealu (Kanada). Założycielka studia – Tiina Vahtola ma ponad 15 lat doświadczenia w designie wnętrz. Zanim otworzyła swoją własną działalność pracowała nad ważnymi projektami w Vancouver. Jej skandynawskie pochodzenie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej projektach. Studio skupia się na tworzeniu przestrzeni związanych życiem, pracą i wellness, które są świadkami tworzenia się ludzkich relacji.
Wnętrze w stylu skandynawskim z elementami japońskimi

Krótko o stylu skandynawskim i japońskim

Styl skandynawski jest dobrze zanany wielu Polakom. Zagościł w naszych domach i mieszkaniach za sprawą takich sklepów, jak Jysk czy IKEA. W stylu skandynawskim kolor biały stanowi bazę. Ważną rolę odgrywa tu światło, a kolor biały je najlepiej odbija i eksponuje. Ściany i sufit są pomalowane na biało, podłogi w jasnych kolorach lub białe. Przy wybieraniu materiałów stawia się na te pochodzenia naturalnego. Poza białym wykorzystuje się barwy w delikatnych pastelowych odcieniach, szarości i błękity. Mocne akcenty w postaci czerni lub czerwieni pojawiają się dopiero w dodatkach.

Podstawą stylu japońskiego są prostota i harmonia. Odzwierciedla się to w minimalistycznych wnętrzach, których głównymi środkami wyrazu są  lnia, forma, przestrzeń, światło i materiał. Dominuje biel i naturalne materiały. Wagę przywiązuje się do eliminowania zbędnych ścian wewnętrznych, aby utworzyć otwartą przestrzeń, w której możemy się swobodnie poruszać. Pragmatyzm redukuje przedmioty do ich podstawowych funkcji. W nim nie ma miejsca na przypadkowość – wszystko musi mieć swoje miejsce i zadanie.

Źródło: @foundmythrill
Autor: Brooke Stephenson

Japanadi – mix stylów

Remontowany przez TALO Studios montrealski dom ma prawie 100 lat i mieści się na Grey Avenue. Projekt Japanadi ma na celu połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego. Oba te style łączy minimalizm, stonowane barwy prostota i pragmatyczność designu. Dla rodziny Tiiny Vahtoli było ważne przedsięwzięcie – dało to możliwość uhonorowania jej fińskiego pochodzenia.

Usunięto niektóre ze ścian, które dzieliły pomieszczenia, aby zaakcentować wysokie sufity i wprowadzić jak najwięcej naturalnego światła bez naruszania struktury. Elementy historyczne takie, jak kominek zostały odnowione i zaadaptowane do nowego wystroju. Z kolei kuchnię wyremontowano w całości. Salon i dawną jadalnię połączono w jedno duże pomieszczenie. Meble ustawione wokół kominka uwydatnia minimalistyczny wystrój całego domu. 

Źródło: @foundmythrill
Autor: Brooke Stephenson

Układ typu open plan jest podzielony na różne strefy, gdzie każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Kuchnia jest głównym miejscem spotkań całej rodziny w ciągu dnia. Szafy zajmujące ściany korytarza pozwalają na utrzymanie porządku w domu. Eksponaty z kolekcji sztuki i rzeczy osobiste właściciela dodają kolorowych akcentów aranżacji. Styl skandynawski skupia się głównie na prostocie i funkcjonalności, a tym samym nie zapomina o komforcie domowników. Użycie neutralnych barw i drewna potęguje tą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Słonecznikowa wioska z lotu ptaka

Słonecznikowa wioska – wizualizacja koncepcyjna osiedla przyjaznego dla środowiska

Następny post
Wnętrze cocktail baru

Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Powiązane posty
Pierwszy sklep Google

Otwarcie pierwszego stacjonarnego sklepu Google w NY

17 czerwca 2021 przy 76 Ninth Avenue w Nowym Jorku (dzielnica Chelsea na Manhattanie) otwarto pierwszy stacjonarny sklep Google. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko fanów nowoczesnych technologii, ale także miłośników designu. Wszyscy byli mocno zaintrygowani, jakie rozwiązania w swoim sklepie wprowadzi potentat branży.
Więcej

Nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Ałmatach

Ałmaty (lub Ałma - Ata, dawna stolica) to pierwsze co do wielkości miasto w Kazachstanie i centrum kulturalne kraju. To w tym mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Eurasia”, który skupia się na kinie Europejskim i Azjatyckim. Jest to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce i dynamicznie rozwijająca się metropolia.
Więcej