Odnowiony dom w Montrealu z elementami stylu skandynawskiego i japońskiego

TALO Studios to studio projektowania wnętrz zlokalizowane w Montrealu (Kanada). Założycielka studia – Tiina Vahtola ma ponad 15 lat doświadczenia w designie wnętrz. Zanim otworzyła swoją własną działalność pracowała nad ważnymi projektami w Vancouver. Jej skandynawskie pochodzenie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej projektach. Studio skupia się na tworzeniu przestrzeni związanych życiem, pracą i wellness, które są świadkami tworzenia się ludzkich relacji.
Wnętrze w stylu skandynawskim z elementami japońskimi

Krótko o stylu skandynawskim i japońskim

Styl skandynawski jest dobrze zanany wielu Polakom. Zagościł w naszych domach i mieszkaniach za sprawą takich sklepów, jak Jysk czy IKEA. W stylu skandynawskim kolor biały stanowi bazę. Ważną rolę odgrywa tu światło, a kolor biały je najlepiej odbija i eksponuje. Ściany i sufit są pomalowane na biało, podłogi w jasnych kolorach lub białe. Przy wybieraniu materiałów stawia się na te pochodzenia naturalnego. Poza białym wykorzystuje się barwy w delikatnych pastelowych odcieniach, szarości i błękity. Mocne akcenty w postaci czerni lub czerwieni pojawiają się dopiero w dodatkach.

Podstawą stylu japońskiego są prostota i harmonia. Odzwierciedla się to w minimalistycznych wnętrzach, których głównymi środkami wyrazu są  lnia, forma, przestrzeń, światło i materiał. Dominuje biel i naturalne materiały. Wagę przywiązuje się do eliminowania zbędnych ścian wewnętrznych, aby utworzyć otwartą przestrzeń, w której możemy się swobodnie poruszać. Pragmatyzm redukuje przedmioty do ich podstawowych funkcji. W nim nie ma miejsca na przypadkowość – wszystko musi mieć swoje miejsce i zadanie.

Źródło: @foundmythrill
Autor: Brooke Stephenson

Japanadi – mix stylów

Remontowany przez TALO Studios montrealski dom ma prawie 100 lat i mieści się na Grey Avenue. Projekt Japanadi ma na celu połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego. Oba te style łączy minimalizm, stonowane barwy prostota i pragmatyczność designu. Dla rodziny Tiiny Vahtoli było ważne przedsięwzięcie – dało to możliwość uhonorowania jej fińskiego pochodzenia.

Usunięto niektóre ze ścian, które dzieliły pomieszczenia, aby zaakcentować wysokie sufity i wprowadzić jak najwięcej naturalnego światła bez naruszania struktury. Elementy historyczne takie, jak kominek zostały odnowione i zaadaptowane do nowego wystroju. Z kolei kuchnię wyremontowano w całości. Salon i dawną jadalnię połączono w jedno duże pomieszczenie. Meble ustawione wokół kominka uwydatnia minimalistyczny wystrój całego domu. 

Źródło: @foundmythrill
Autor: Brooke Stephenson

Układ typu open plan jest podzielony na różne strefy, gdzie każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Kuchnia jest głównym miejscem spotkań całej rodziny w ciągu dnia. Szafy zajmujące ściany korytarza pozwalają na utrzymanie porządku w domu. Eksponaty z kolekcji sztuki i rzeczy osobiste właściciela dodają kolorowych akcentów aranżacji. Styl skandynawski skupia się głównie na prostocie i funkcjonalności, a tym samym nie zapomina o komforcie domowników. Użycie neutralnych barw i drewna potęguje tą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Słonecznikowa wioska z lotu ptaka

Słonecznikowa wioska – wizualizacja koncepcyjna osiedla przyjaznego dla środowiska

Następny post
Wnętrze cocktail baru

Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Powiązane posty
Modne wnętrze pizzeri

Projekt nowoczesnej pizzerii. Klasyka i… Pac-man

Pizza to danie już klasyczne, ale wciąż można podawać ją na różne sposoby. Tym kluczem posługiwano się także podczas projektowania pewnej montrealskiej restauracji. ​​Jej właścicielem jest Anthony Gentile, spadkobierca znanej Café Gentile. Projekt jego pizzerii to połączenie hołdu oddanego dawnym wyrobom cukierniczym jego rodziny i wprowadzeniem kulinarnych możliwości w przyszłość.
Więcej
Wnętrze cocktail baru

Oryginalny i wyjątkowy cocktail bar w Arizonie

Portal Cocktails to bar koktajlowy, mieszczący się w Tucson, Arizona. Właścicieli starali się stworzyć otwartą i gościnną atmosferę. Poza tym, bracia Mark i Eric Erman, są właścicielami Ermanos Craft Beer and Wine Bar (restauracja z piwem rzemieślniczym i winem). Prace nad pomysłem rozpoczęły się w 2018 roku. Bracia otworzyli Portal Cocktails 29 lutego 2020 roku. Lokal o powierzchni 180 m² znajduje się przy N. Forth Ave w historycznej części Tucson.
Więcej